TWÓJ PIES JEST TYM CO JE ! Jak prawidłowo karmić psa

 

Cała prawda o psim pożywieniu...

 

 

Jeżeli masz zdrowego psa- gratulujemy Ci.

 

Jeżeli wiesz czym, kiedy i jak go karmić - to jeszcze lepiej.

 

Ale nie każdy z nas ma na przykład czas, aby zainteresować się bliżej tym tematem lub po prostu już nie wie komu wierzyć. Weterynasz mówi swoje, reklama w internecie i TV swoje , a znajomi też mają swoje rady co powinien jeść Twój pies. Na forach internetowych natomiast tyle porad co piszących.

 

W mojej pracy widzę na codzień cierpiące psy i koty - na różnego rodzaju alergie, choroby przewodu pokarmowego etc. Jednym z podstawowych źródeł sprawiających problemy zdrowotne zwierzęcia jest niewłaściwa dieta. Trudno winić nawet w wielu przypadkach samych właścicieli zwierzaków - w większości przypadków chcą oni dla swoich Pupili jak najlepiej. Ale dezinformacja, brak informacji lub sprzeczne informcje powodują, iż ludzie po prostu nie wiedzą czym karmić psa, jak mu pomóc.

 

Poniżej zamieszczam w kilku punktach podstawowe zasady żywienia psa oparte na: doświadczeniach posiadaczy psów i dobrych weterynarzy, rankingach światowych dot. karm, wskazówkach międzynarodowych renomowanych organizacji żywności, sobistych wiloletnich doświadczeniach.

 

 

1. Unikaj jak ognia karm marketowych oraz karm produkowanych przez duże koncerny.

 

Korporacyjne molochy produkujące żywność dla zwierząt są nastawione na zysk,  kierują się zarobkiem, a nie filozofią w stylu "Pomożemy tylu zwierzakom ilu się da". Sprzedaż marketingowych karm to biznes, biznes i jeszcze raz biznes. Bazuje się tu na jak największej marży przy wykorzystaniu jak najtańszych składników.

 

I tak np. jedna z najlepszych marek na świecie Eukanuba - po przejęciu jej przez koncern Procter & Gamble zmieniła swój skład na bardziej komercyjny, a problemy zdrowotne zwierząt zaczęły się na skalę masową: od alergii pokarmowych aż po skórne róznego typu. Precyzując - jakie zmiany nastapiły w składzie np. "kurczaka" zastąpiono określeniem "kurczak i produkty uboczne", wrzucono też więcej wypełniaczy typu proso, sorgo, jęczmień w miejsce mięsa.

 

Jakość składników w karmach dostępnych w sklepach spożywczych i marketach pozostawia wiele do życzenia. Powinniśmy przede wszystkich czytać dokładnie skład danej karmy.

 

Jakie składniki zawierają te najlepsze, wiarygodne karmy:

 

- mięso dehydratyzowane ściśle określone np. kurczak, bizon, wołowina etc.

- mięso suszone,

- mączka z mięsa,

- świeże mięso,

- brak soi, kukurydzy, pszenicy,

- brak spożywczych składników odpadowych

-

Producenci

  • logo Acana
  • logo AdBi
  • logo Evanger's
  • logo Farmina
  • logo Happet
  • logo JOSERA
  • logo Orijen
  • logo Patento Pet
  • logo Purina